A kormány előírja, hogy innentől az államilag támogatott falusi kisboltoknak is kötelező látványelemekkel kell reklámozniuk a rezsim nagylelkűségét (melynek forrása persze főleg a gonosz, brüsszeli EU), mert aki nem lép egyszerre, fizetheti vissza a rétes árát estére.
Ez valami olyasfajta uniformizálás, mint a tévesen nemzetinek nevezett dohányboltok esetében, melyek koncesszióit persze főleg a kisfideszeseknek osztogatták, ha már nem tolhatnak mindenki alá milliárdos közbeszerzést. (A kisfideszes ebben a kontextusban jellemzően a kisvárosi középfideszes rokona, barátja vagy üzletfele, akinek ki kell szúrni a szemét valamivel, ha már nem ő építhet bicikliutat, tehénfuttatót vagy ájped-feldolgozót tizenhatszoros áron. Pedig anyakönyvileg is úgy hívják, hogy Tizenhatszoros Áron.)
A design jellemzően nagyon kortárs, azaz minden tábla, felirat pirosfehérzöld alapon hasít, a kormány csupa nagybetűvel írt Magyar Falu Programjának logójával ékesített, és egy minimum jó nagy táblán kell reklámozni azt is, hogy ezt bizony a minisztertanács... izé, kormány kegyeskedett a halódó falu döglődő kisboltjához vágni, amolyan hűbérúri gesztusként. Amiért persze jár a reklám, amit majd jól legyárt valami pártközeli vállalkozó, sok pénz plusz áfa, plusz alkotmányos költségért.
444.hu
Amúgy ha a kisboltokat támogatják (amúgy jogosan, hisz az a falu, ahol még bolt sincs igazán élhetetlen, pláne mert a fejletlenségnek ezen a fokán már a busz is alig-alig téved arra), lehetne a falusi kocsmákat, mint közösségi tereket is. De inkább ne tegyék, a fenének sem hiányzik egy Nemzeti Italbolt hálózat, ahol szintén minden trikolór, a vörös csillag miatt nincs Heineken, viszont a falra szerelt, kormánymatricás lapostévén 0-24 megy az Elkúrtuk, két ismétlés között bemutatva a békemenetek legharcosabb pillanatait. Persze ha lenne ilyen, a törzsközönség nagy része inkább a kisbolt előtt fogyasztaná el, a bent megvásárolt sört, más módon támogatva ezzel is a lokális kereskedelmet.
Szóval tudja a fene...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése